Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


Bočný panel

Sidebar


Články

Prečítané diela

Hlášky

Projekty

Tagy

Twitter


start

Blog

Integrating Xcode project and GitHub / Assembla

This short article will guide you stepbystep through creating Xcode project with local and remote Git repository (GitHub or Assembla) using SSH public/private keys authentication on remote side.

→ Read more...

2015/07/08 18:09 · Róbert Toth

Krátko k pastierskemu listu biskupov Slovenska

Pred pár dňami zaznel v kostoloch pastiersky list od biskupov Slovenska, ktorý vzbudil všeobecné pobúrenie nielen v tlači a medzi neveriacimi, ale očividne aj medzi katolíkmi. Hneď v nedeľu sa objavil aj Otvorený list Konferencii biskupov Slovenska od Michala Brata. Biskupom bol v ňom vyčítaný agresívny tón, neprijateľné zjednodušovanie, nedostatok lásky a používanie “prostriedkov, ktoré rozsievajú strach, zlo, paniku a pobúrenie”.

→ Read more...

2013/12/03 20:10 · Róbert Toth

Dva varianty etického relativizmu

Max Kašparů rád hovorieval: “Bojím sa čitateľa jednej knihy.” Chcel tým poukázať na ľudí, ktorí si vytvoria názor na vec len z jedného zdroja a—nehľadiac na iné pohľady—tvrdo a bez rozumu sa ho zastávajú.

Problém je, že pri “hľadaní” svojho názoru na ťažké otázky mnohí ľudia neprečítajú ani len tú jednu knihu.

→ Read more...

2013/11/21 15:49 · Róbert Toth

O zraneniach mužskej duše

Vo svojom okolí som si všimol mnohých mladých mužov, ktorí v istom období začali byť neistí vo svojom konaní, hodnotách a celkovom nasmerovaní svojho života. Kamaráti, ktorých som dovtedy poznal ako vyrovnaných a so sebou vysporiadaných ľudí, zrazu začali robiť hlúposti a chybné kroky. Pred nejakou dobou som si to prežil tiež.

→ Read more...

2013/10/17 00:00

5 jednoduchých pravidiel pre správny pravopis

Mať 100percentný pravopis je umenie, ktoré zvláda málokto. Podarilo sa mi ale sformulovať 5 jednoduchých pravidiel, ktoré spoľahlivo vychytajú väčšinu bežných chýb v písomnom prejave.

→ Read more...

2013/10/09 00:00

Po týždni v kolégiu

Ani neviem ako prešiel od môjho príchodu do kolégia už vyše týždeň. A vlastne aj viem—prešiel hlavne veľmi rýchlo. Práve preto treba všetko radšej spísať, “žeby” som nezabudol :-).

→ Read more...

2013/09/19 00:00

Nástup do kolégia

Je pol druhej v noci a ja sedím v pohodlnom kresle na svojej novej kolégiovointrákovej izbe. Premýšľam, v čom je ten pocit iný, ako keď som sa prvýkrát nasťahoval na intrák vysokej školy.

→ Read more...

2013/09/12 00:00

Ukladanie binárnych súborov do HTML kódu

Už dlhšiu dobu riešim otázku, akým spôsobom skladovať binárne súbory (obrázky, resources apod.) patriace k Dokee dokumentu tak, aby nemuseli byť na disku uložené samostatne, ale priamo v dokumente.

→ Read more...

2013/04/25 00:00
start.txt · Posledná úprava: 2013/11/03 14:19 od Róbert Toth